• Športové popoludnie „Rodičia s deťmi“.

Dňa 17.4.2024 sa uskutočnilo na našej základnej škole športové popoludnie „Rodičia s deťmi“. Táto akcia patrí už ku každoročným tradičným akciám, ktoré organizuje Rodičovské združenie pri ZŠ Jánošovka. Počet prihlásených žiakov 65 nás neprekvapil, keďže sa jedná o veľmi atraktívnu súťaž. Všetci tí ktorí prišli si zmerali sily v piatich športových disciplínach: prekážková dráha, skoky cez švihadlo, florbal, obruče a disciplína laserové pušky. Tentokrát sme sa opäť rozhodli, že rozdelíme dievčatá a chlapcov v hodnotení. Hodnotili sme dievčatá/chlapcov I.-II. ročníka, dievčatá/chlapcov III.-IV. ročníka a V.-VI. ročníka. Vďaka ich veľkej snahe a s vypätím všetkých síl (hlavne rodičov ) celkové umiestnenie dopadlo nasledovne:

• Burza hračiek na baterky

Na Deň Zeme sme zorganizovali na škole burzu elektrohračiek. Nápad vznikol ako jedna z aktivít projektu ElektroodpadDopad 7 v spolupráci s CEEV Živica. Aj z toho mála hračiek, čo deti venovali ako svoj dobrý skutok pre túto planétu, darovali im nový život a zároveň potešili deti, ktoré myšlienku podporili nákupom, vznikla milá akcia.

• Pytagoriáda

Tento školský rok sa naši žiaci zúčastnili už 45. ročníka matematickej súťaže PYTAGORIÁDA.

Šestnásť úspešných riešiteľov školského kola /14 tretiakov, 1 štvrták a 1 piatak/ ukázalo dňa 9. apríla svoje matematické schopnosti pri riešení úloh okresného kola tejto súťaže.

Sedem z nich zvládlo aj túto náročnú výzvu a stali sa úspešnými riešiteľmi. Najlepšie výsledky dosiahol Juraj Giertl, žiak V. B, ktorého v okrese predbehol len jeden piatak, takže skončil na 2. mieste a Barbora Pjaterová žiačka III. A obsadila vo svojej kategórii 5. miesto. Ďalší úspešní riešitelia sú tretiaci A. Kupec, D. Jackuliak, M. Auxt, M. Medveďová z III.A a K. Belková z III. B triedy.

• Občianska náuka inak

Dňa 18. apríla 2024 Obecný úrad v Čiernon Balogu otvoril svoje dvere žiakom a žiačkám VI.A triedy. V rámci vyučovania občianskej náuky sme sa rozhodli zvoliť zážitkové učenie, ktoré je pre žiakov omnoho prínosnejšie a zaujímavejšie.

Prednosta obce, pán Róbert Hlaváčik, nás privítal a previedol všetkými oddeleniami obecného úradu. Zrozumiteľne a jasne nám priblížil náplň ich práce a fungovanie. Dozvedeli sme sa niečo z histórie obce a jej súčasnosti, o obecnom zastupiteľstve, videli zasadaciu miestnosť, najstaršiu „matričnú knihu“, sobášnu sieň a iné. Šiestaci sa osobne stretli aj so starostom obce Michalom Vetrákom, ktorý ich prijal vo svojej kancelárii.

Piatok 26. 4. 2024